استانفرهنگ

فاز نخست باغ‌موزه دفاع مقدس استان البرز از سوی رئیس مجلس افتتاح شد

صبح امروز همزمان با 8 استان دیگر کشور، فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس در کرج  به صورت ویدئو کنفرانسی توسط رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

ابوالفضل اسلامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز در این آیین با بیان اینکه “امروز پروژه‌های باغ موزه و مراکز فرهنگی دفاع مقدس در 9 استان کشور به صورت همزمان  توسط رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید” اظهار داشت: یکی از این پروژه‌ها فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس شهر کرج است.

وی با بیان اینکه “این مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع در مساحت چهار و 3 دهم هکتار در پارک ورودی استان البرز در حال ساخت است” افزود: این پروژه دارای چهار فاز است که فاز نخست مربوط به مرکز اسناد دفاع مقدس است که امروز به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز  با اشاره به اینکه “محل ساخت باغ موزه دفاع مقدس مسیر اتصال استان تهران به 14 استان دیگر کشور است” بیان‌کرد: این مرکز به یکی از مراکز بزرگ تفریحی و گردشگری کشور تبدیل می‌شود.

اسلامی درباره دیگر فازهای این پروژه به تالار این باغ موزه اشاره کرد و گفت: ساخت مسجد خرمشهر، مناطقی از شهر مقاومت خرمشهر و بازسازی منطقه عملیاتی کربلای 5 که رشادت‌های موثر رزمندگان کرجی را در آن شاهد بودیم از دیگر فازهای این باغ موزه در کرج است.

علی اصغر کمالی‌زاده شهردار کرج نیز با بیان اینکه “این پروژه جز مصوبه شورای چهارم در سال 96 بوده است” اظهار داشت: این پروژه در چهار و 3 دهم هکتار از پارک قدیمی جهان نما جانمایی شده است.

وی با بیان اینکه “برای افتتاح فاز نخست این طرح 10 میلیارد تومان هزینه شده است” افزود: همچنین برای فاز دوم که تالار این باغ موزه است تا کنون 8 میلیارد تومان هزینه شده که این هزینه کرد از محل اعتبارات شهرداری و استانی است.

شهردار کرج بیان کرد: از دیگر پروژه‌های ما در زمینه دفاع مقدس اردوگاه راهیان نور شهید باکری است که در حال حاضر در مرحله تکمیل قرار دارد.

عزیزاله شهبازی استاندار البرز نیز در این آیین با بیان اینکه استان البرز کار ساخت باغ موزه دفاع مقدس را بسیار دیر آغاز کرد، اظهار داشت: اگرچه شروع ساخت این باغ موزه بسیار دیر در استان کلنگ زنی شد اما این پروژه با سرعت خوبی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه جانمایی خوبی برای این باغ موزه در استان البرز در نظر گرفته شده است، افزود: این مکان حلقه اتصال بین 14 استان کشور است.

استاندار البرز بیان‌کرد: این مجموعه با بسیج تمامی امکانات محلی در حال اجرا است و فاز نخست به‌عنوان مرکز نگهداری اسناد دفاع مقدس است که امروز به بهره‌برداری رسید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا