سیاست

سردار سلامی: تدابیر رهبر انقلاب آرزوهای دشمن را به هم ریخت

به گزارش خبیر کرج به نقل از تسنیم، سردار سرلشکر حسین سلامی ظهر امروز دوشنبه در مراسم “نام‌ها و یادها” در باغ‌موزه دفاع مقدس با بیان اینکه سینه فرماندهان دفاع مقدس مالامال از اسرار و گنجینه‌هاست؛ به فرماندهان حاضر در جلسه اشاره کرد و گفت: کسانی که اینجا هستند، کسانی هستند که بیرق جهاد را برافراشتند و در برابر شوکت‌های قدرتهای جهان نهراسیدند و قلب‌شان همواره آرام و مطمئن بود و هرچه به قلب حوادث نزدیکتر می‌شدند آرامتر بودند.

وی آنها را اهل تواضع خواند و تصریح کرد: تفاوت بین آنها و دیگران حس نمی‌شد و شخصیت وارسته‌ای داشتند و اصل تقوای آنها همه جا را پر کرده بود.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آنها را رمز اصلی بقا و حیات انقلاب برشمرد و افزود: جنگ دقیق‌ترین پدیده زندگی بشر است چرا که در جنگ هر دو طرف منازعه با محاسبه و برآورد دقیق به نبرد می‌پردازند.

سردار سلامی جنگ را عامل حیات و ممات ملتها خواند و گفت: قطعاً کسی که غلبه می‌کند قویتر است، اما شگفتی منحصربه‌فرد دفاع مقدس در این نهفته است که در جنگی با گستردگی جهان، ملتی که آمادگی نداشت در این جنگ پیروز شد.

وی عامل پیروزی ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس را حقیقت امامت، امام(ره) و ولی فقیه حکیم دانست و اظهار داشت: امام عقبه این جنگ را می‌داند و می‌بیند و به عمق تفکر آنها اشراف دارد و می‌داند این جنگ و جغرافیای آن چه می‌شود.

فرماند‌ه‌کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امام جای مرگ و زندگی را برای یک ملت تغییر می‌دهد و جنگ را با زندگی عجین می‌کند، گفت: ایشان شهادت را ایده‌آلی جذاب برای همه ملت می‌کند و سطح را از نیروهای مسلح به همه مردم تعمیم می‌دهد و برای همین است که جنگ از مردم جدا نیست.

سردار سلامی ادامه داد: رهبری ما در فاصله کوتاهی فرهنگ جهاد و شهادت را یک فرهنگ رایج در کشور می‌کند و افرادی که در رکاب ایشان هستند با این فرهنگ دیگر نمی‌ترسند و کسی که از مرگ نهراسد هیچ کس بر او غالب نمی‌شود و قوه تدبیر او جاری می‌شود چرا که جاری شدن تدبیر بر اثر شجاعت است.

وی امام(ره) را معمار قلبهای مستحکم و مطمئن عنوان کرد و افزود: راه شگفت‌انگیز شکست قدرتهای بزرگ در جنگ همین موضوع است، چرا که براساس معادلات رایج دشمن حتماً پیروز میدان بود.

فرمانده‌کل سپاه با طرح سؤالی مبنی بر اینکه اگر این دلها مطمئن نبود چگونه می‌توانست از اروند، هور، میدانهای مین و… عبور کند با اشاره به پایان جنگ ابراز کرد: تهدیدات دشمن در اشکالی خطرناکتر و پیچیده‌تر همچنان ادامه دارد و در این دوره نیز پرچم حکمت در دستان مقام معظم رهبری قرار دارد.

سردار سلامی با بیان اینکه امام دشمن را بیرون راند و تمرکز او را در هم شکست و فراری داد، اضافه کرد: ایشان دشمن را تجزیه کرد و آرزوهای سیاسی او را نیز متلاشی کرد و نگذاشت اهداف آن در جهان اسلام نهادینه شود.

وی با بیان اینکه جوانان بلاد اسلامی با الگوگیری از انقلاب اسلامی سلاح در دست گرفتند و زمین را میدان آتش دشمن کردند، ادامه داد: امروز تعقیب معکوس شده است و این ماییم که به‌دنبال دشمن رفته‌ایم.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه فتنه اقتصادی حلقه محاصره را تنگ کرد اما او ایستاد و می‌دانست فشار دشمن از کجا نشأت می‌گیرد چرا که او حکیم، مقاوم و مدبر است، افزود: داستان دفاع مقدس همچنان ادامه پیدا کرده است و رهبرش را با حرّیت، عزت، سخاوت در جهان می‌شناسند و می‌دانند که این ملت صلح را مقتدرانه و با عزت می‌خواهد.

سردار سلامی ادامه داد: در دنیای امروز یا باید ضعیف، ذلیل و تسلیم بود یا عزیز، مقتدر و قوی و راه وسطی وجود ندارد چرا که امکان ندارد در برابر شیاطین بدون استقلال ایستاد و ما تا پایان در این مسیر ایستاده‌ایم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا