سیاستمقالات

یادداشت| ترامپ یا بایدن؟

«امروز برای ایران ترامپ و بایدن تفاوتی ندارند. هر کدام رئیس جمهور امریکا بشوند، باید راه افول امریکا را طی کنند.»

به گزارش خبیر کرج به نقل از خبرگزاری تسنیم- حجت‌الاسلام علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، طی یادداشتی به موضوع انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا و دو کاندیدای اصلی آن یعنی جو بایدن و دونالد ترامپ پرداخته است که متن آن را در ادامه می‌خوانید:

بیش از چهل سال است که امریکا قدرت نفوذ خود در ایران را از دست داده است. از همان روز های نخست شکل گیری نظام اسلامی در ایران، تلاش امریکا برای نابودی جمهوری اسلامی ایران و بازگشت ایران به دوران قبل از انقلاب و سلطه ی مجدد استکبار جهانی بر کشورمان آغاز شد. در همه ی این سال ها و در دوران هر رئیس جمهور امریکا از جمهوری خواه و دموکرات، فشارهای گوناگونی را بر نظام و ملت ایران وارد کردند تا به آرزوهای شوم خود دست یابند ؛ ولی شکست خوردند.

در دوران کارتر، قطعنامه های بسیاری را علیه کشورمان تصویب کردند، تحریم های اقتصادی ای علیه ایران وضع نمودند، پول ها و طلاهای ایران را که نزد بانک های امریکا بود بلوکه کردند، به طبس حمله نظامی نمودند، کودتای نقاب را طراحی کردند.

در عصر ریگان، تحریم های بازرگانی و تجاری را علیه کشورمان اعلام کردند ، کشورهای دنیا را از فروش سلاح و تجهیزات نظامی به ایران منع نمودند، ‌کشورمان را در لیست کشورهای حامی تروریست قرار دادند ، به کشتی ایران اجر و ناوچه های جوشن و سهند حمله کردند، هواپیمای مسافربری ایرباس را با موشک زدند و برای کشتن ملت ایران سلاح شیمیایی در اختیار رژیم بعث عراق قرار دادند.

در دوران کلینتون، تحریم های سخت تری با هدف جلوگیری از سرمایه گذاری ایران در صنعت نفت و گاز وضع کردند ، صادرات ایران را با مشکلاتی مواجه نمودند، بیست میلیون دلار در اختیار مخالفان نظام قرار دادند ، و تلاش گسترده ای را برای بر هم زدن نظم مناسبات اقتصادی ایران با دیگر کشورها آغاز کردند.

در دوران بوش پدر و پسر، تحریم ها را تشدید کردند، ایران را در فهرست سیاه قرار دادند، برخی از بانک ها و شرکت های ایرانی را در لیست تحریم  قرار دادند ، و ایران را محور شرارت خواندند.

در عصر اوباما، از کشورهای جهان خواسته شد تا سریع به سوی تحریم های جدید ایران حرکت کنند ، با تحریم های پیشنهادی ، به دنبال انزوای ایران بودند ، در فتنه سال 1388 از فتنه گران علیه نظام حمایت کردند و دانشمندان هسته ای کشورمان را ترور کردند.

در دوران ترامپ شدیدترین تحریم ها با عنوان فشار حداکثری اعمال شد ، غذا و دارو را هم تحریم کردند ، مخالفان جمهوری  اسلامی را حمایت و سازماندهی کردند ، وترامپ شخصا دستور ترور سردار سلیمانی ؛ فرمانده سپاه قدس را صادر کرد.

همه این تلاش ها برای انزوای ایران و یا براندازی ایران شکل پذیرفت . اما هر چه تحریم ها شدیدتر و دشمنی های امریکا جدی تر شد ، جمهوری اسلامی ایران به برکت ایمان و اراده قوی خود ، قدرتمند تر شد و امریکا در همه عرصه ها شکست خورد.

امریکا به دنبال سلطه سیاسی ، نظامی ، امنیتی ، فرهنگی ، و اقتصادی بر ایران بود ، وبرای رسیدن به این هدف تمام توان خود را به کار گرفت ، ولی راه به جایی نبرد.

هاوارد تیچر ؛ عضو شورای امنیت ملی امریکا در عصر ریگان می گوید : آمریکا برای صدام کاری کرد که تا آن روز برای هیچ یک از نزدیک ترین متحدان خود نکرده بود.

همه ی این حمایت برای شکستن ملت ایران بود . امریکا در عرصه جنگ نظامی ، سیاسی ، امنیتی ، و در شبیخون فرهنگی علیه ملت ما سنگ تمام گذاشت و هرگز به هدف نرسید.

هیلاری کلینتون ؛ وزیر خارجه اوباما می گوید : دولت امریکا از بیرون ایران هر حمایتی از دستش بر می آمد از معترضان (فتنه گران سال 1388) کرد.

همه این تلاش ها بر اساس نگاه ادوارد شرلی ؛ نظریه پرداز امریکایی ، برای ایجاد یک تغییر بنیادین در سیاست های ایران و تهی کردن ایران از عقاید اسلامی و انقلابی بوده است ؛ هدفی که هرگز امریکا به آن دست نیافت و بر عکس روز به روز امریکا را منزوی تر و ایران را قدرتمند تر کرد.

والرشتاین واضع نظریه نظام جهانی معتقد است که نظام سرمایه داری فعلی بقاء نخواهد داشت و از بین خواهد رفت.

پروفسور نیکلاس اونف بنیانگذار مکتب سازه انگاری و استاد روابط بین الملل دانشگاه فلوریدا می گوید: پیش بینی من این است که نظام اقتصادی سرمایه داری در 15 سال آینده یا مضمحل می شود یا به شدت ضعیف می شود.

استفن والت نظریه پرداز امریکایی و از واضعان مکتب رئالیسم تدافعی در روابط بین الملل معتقد به افول امریکاست . او این روند را افول موریانه وار می نامد ؛ افولی که به واسطه ضعف های ساختاری و بنیادی در اقتصاد امریکا ایجاد شده و تدریجا شالوده خود را می بلعد.

برخی به ظواهر نگاه می کنند و می گویند امریکا پول دارد ، ابزار نظامی دارد ، امکانات رسانه ای دارد ، قدرت اتمی دارد ، علم و فناوری دارد ، تکنولوژی دارد ؛ اما باید بدانند این ها قدرت سخت افزاری است ؛ منتها در مقابله جهانی ، حرف اول را قدرت نرم افزاری می زند و امریکا در این موضوع ضعیف است.

امریکا منطق و استدلال و حرف نو ندارد . ابزار نظامی دارد ؛ اما نیروی نظامی امریکا به شدت افسرده ، سردر گم ، سرگشته و مردد است.

قدرت امریکا از چهل و یک سال پیش به این طرف به مراتب تنزل پیدا کرده است. وضع سیاسی و اجتماعی و اقتصادی امریکا افول کرده است . امریکا امروز 15 تریلیون دلار بدهکار است . هشتصد میلیارد دلار کسری بودجه دارد. اقتدار اقتصادی و تاثیر امریکا در اقتصاد جهان سقوط کرده است . امریکا امروز دچار ضعف حیثیت ابرقدرتی در همه دنیاست . در عراق و سوریه و افغانستان و لبنان و فلسطین و یمن و اوکراین و پاکستان شکست خورده است.

رئیس جمهور امریکا اعلام کرد ما در منطقه غرب آسیا 7 تریلیون دلار خرج کردیم و چیزی دستمان نیامد.

مردم کشور های منطقه ، جوان های عراق و لبنان و سوریه و افغانستان و پاکستان و یمن و بحرین و فلسطین و آزادیخواهان جهان از امریکا متنفرند . آنها می گویند امریکا طرفدار ظلم و جنگ و انباشت تسلیحات و طرفدار زور گویی و دخالت احمقانه و طرفدار سلطه بر ملت هاست .
امریکا داعش را بوجود آورد که ذهن ملت ها را از اسرائیل منصرف کند و شکست خورد.

امریکا خواست ریشه مقاومت را در غرب آسیا بخشکاند و نتوانست.

امریکا خواست اسلام و جمهوری اسلامی را منزوی کند و‌نتوانست.

امروز دیگر امریکا در سازمان های جهانی و سازمان ملل و اتحادیه اروپا و ناتو هم قدرت گذشته خود را ندارد.

یکی از روسای رژیم غاصب صهیونیستی می گوید:  امروز یک نیروی قدرتمندی وجود دارد که در خلاف جهت هدف های ما پیش می رود و ایران رهبری این قدرت را به دست گرفته است.

امریکا می خواست ایران را منزوی کند ؛ اما به قدرت بی بدیل منطقه تبدیل شده است.

یک سیاستمدار کهنه کار امریکایی در مقایسه امریکای دیروز و امروز می گوید :  این تحولاتی که اتفاق افتاده و به این وضع منتهی شده است ، دامن زننده به این تغییر ، ایران است.

روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در یادداشتی تحت عنوان چگونه ایران بر امریکا پیروز شد، می نویسد: بی تردید درخواست های امریکا برای گفتگو با ایران ثابت کرد که ایران بر ائتلاف عربی و ائتلاف صهیونیست که با آنان خصومت می کنند، از جمله اسرائیل و امریکا پیروز شده است.

رسانه امریکایی فارن پالیسی نیز معتقد است: ایران در جنگ بر سر آینده خاورمیانه پیروز شده است.

بروس ریدل تحلیلگر مطرح اندیشکده بروکینگز که بیش از سی سال سابقه تحلیل در سازمان سیا دارد ، می گوید:  ایران پیروز جنگ یمن شده است.

این مستندات نشانه های پیروزی های ایران در جنگ های نظامی و سیاسی و امنیتی و فرهنگی است.

ایران سلطه سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی امریکا را قطع کرد. ایران نقشه های امریکا در غرب آسیا را به هم زد و استکبار جهانی را شکست داد. ایران داعش امریکا ساخته را در سوریه و لبنان و عراق مفتضح کرد. ایران عراق صدام را تبدیل به عراق شیعه کرد. ایران کوس رسوایی اسرائیل و امریکا را به صدا درآورد. ایران طبل افول استکبار جهانی را به صدا درآورد.

امروز حرف اول را در منطقه، ایران و جبهه مقاومت می زند. برای ایران ترامپ و بایدن تفاوتی ندارند. هر کدام رئیس جمهور امریکا بشوند، باید نیروهایشان را از منطقه خارج کنند . هر کدام رئیس جمهور بشوند باید منتظر انتقام جمهوری اسلامی ایران به علت به شهادت رساندن سردار سلیمانی عزیز باشند. هر کدام رئیس جمهور بشوند باید راه افول امریکا را طی کنند.

ملت ایران همچنان بر مبانی انقلاب و پیروی از امامین انقلاب پای می فشرد و به زودی در جنگ اقتصادی هم امریکا را شکست خواهد داد.

برای ملت ما دموکرات و جمهوری خواه تفاوت ندارد . برای ملت ایران حفظ دین و ارزش های الهی و انقلابی مهم است.

ترامپ و بایدن بدانند، 41 سال ما بر مبانی پای فشردیم . ایران هیچ تغییری نکرده است. دیروز که نهال انقلاب بود، امریکا را شکست دادیم.

امروز که جمهوری اسلامی به درخت تنومندی تبدیل شده است و امریکا را در منطقه به زانو در آورده است . پس منتظر باشید که امروز روز انتقام ملت ایران از سران کاخ‌سفید است ؛ از کارتر تا ترامپ یا بایدن!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا