سیاستمقالات

یادداشت|در انتظار حماسه بزرگ ملت ایران

حضور حداکثری و با بصیرت و با شور و شوق، حضور دلسوزانه و آگاهانه و منطقی، برای کشور یک ذخیره خواهد بود. هرچه حضور گسترده‌تر و بیشتر باشد و هرچه رأی‌ها با دقت و از روی فکر باشد، آبروی ملت ایران و احترام آنان در پیش چشم ناظران جهانی بیشتر است.

به گزارش خبیر کرج حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله در یادداشتی نوشت: انتخابات رگ حیاتی کشور و مردم است. انتخابات ریاست جمهوری از تمامی انتخابات‌ها مهم‌تر است. مردم در انتخابات احساس می‌کنند که کلیه کارهای کشور دست آن‌هاست و خودشان عناصر اصلی کشور و مسئول درجه یک اجرایی کشور را معین می‌نمایند.

همین نگاه در طول نزدیک به نیم قرن، ملت ایران را به پای صندوق‌های رای آورده و آنان با شور و شوق و با نگاهی گره‌گشا و تعیین‌کننده، به فرد یا افراد مورد نظر خود، رای داده‌اند و مردم‌سالاری دینی را در برابر دید جهانیان به نمایش گذاشته‌اند.

پس از هر انتخاباتی مردم دنیا، ایران و ایرانی را تحسین کرده‌اند که با حضور حداکثری، با نشاط و قدرت و با حجم زیاد، نقش‌آفرین در صحنه اجتماعی شدند و به زورمداران دنیا فهماندند که ملت ایران به نظام جمهوری اسلامی علاقه‌مند و وفادار است و با نظام خود پیوند عمیق دارد و با قدرت و اراده به پای صندوق رای می‌آید و به تکلیف خود عمل می‌کند.

دشمنان نیز با حضور حداکثری و گسترده مردم ایران در انتخابات، جسارت خود را در برابر ملت یکپارچه از دست می‌دهند و توانایی تحرک و تعرض آنان به جمهوری اسلامی ایران گرفته می‌شود و آن‌ها هرگز هیچ غلطی در مقابل ایران اسلامی نمی‌توانند بکنند.

حضور گسترده مردم در انتخابات، عزت ملت و کشور را بالا می‌برد، قدرت ملی را افزایش می‌دهد، از تهدیدهای سیاسی و نظامی و امنیتی و فرهنگی و اقتصادی می‌کاهد، برای کشور اقتدار و ابهت و مصونیت و امنیت ایجاد می‌کند و قضاوت دنیا درباره ایران در مسیر درست قرار می‌گیرد.

وقتی ملت در انتخابات حضور پیدا می‌کند، دشمنی که می‌خواهد علیه کشور و ملت ما مبارزه بکند، مجبور می‌شود عقب بنشیند و تعرض نکند. حضور یکپارچه و گسترده مردم، دشمن را از هیبت و عظمت و شوکت جمهوری اسلامی می‌ترساند و مانع اعمال دشمنی می‌شود.

علاوه بر حضور باشکوه مردم در انتخابات، اگر آنان از روی فکر و با دقت و مطالعه و مشورت، و با تأمل، به نامزد اصلح رای بدهند و کسی را برای ریاست بر قوه مجریه انتخاب کنند که با کار جهادی و انقلابی، مثل یک جهادگر و با کار فراوان و پرحجم و باکیفیت و با نیت خالص در خدمت طبقات محروم باشد؛ و با نگاه به ملت ایران از ظرفیت کشور با برنامه‌ریزی عاقلانه و مدبرانه استفاده کند، یقیناً با استحکام ساخت درونی، جمهوری اسلامی ایران برای همیشه بیمه خواهد شد.

دقیقاً به همین دلیل است که ما معتقدیم حضور مردم در عرصه انتخابات تعیین کننده است. پس بایستی هر کس کشور را، ملت ایران را، نظام اسلامی را، امنیت ایران را دوست دارد، هر کس دل بسته جمهوری اسلامی ایران است، هر کس به دنبال حل مشکلات کشور و به دنبال رفع تهدیدها و تحریم‌هاست، هرکس به دنبال عزت و اقتدار و قدرت ملی است، هر کسی که می‌خواهد سایه جنگ از کشور و منطقه دور شود، باید بیاید و در روز انتخابات ریاست جمهوری رای بدهد. هر کس که دنبال قدرت کشور و پیشرفت ایران اسلامی است، بایستی بیاید و در روز انتخابات به نامزد اصلح رای بدهد. همه مردم از تمامی سلایق و با نظرات مختلف، همه اقشار از کارگر و کشاورز و معلم و مهندس و پزشک و زن و مرد و پیر و جوان، از کرد و لر و ترک و فارس و عرب و بلوچ و مازنی، همه باید بیایند و نشان بدهند که از اسلام و نظام اسلامی و جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند.

حضور حداکثری و با بصیرت و با شور و شوق، حضور دلسوزانه و آگاهانه و منطقی، برای کشور یک ذخیره خواهد بود. هرچه حضور گسترده‌تر و بیشتر باشد و هرچه رأی‌ها با دقت و از روی فکر باشد، آبروی ملت ایران و احترام آنان در پیش چشم ناظران جهانی بیشتر است.

انتخابات، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران را تا به امروز حفظ کرده است. انتخابات، تا به امروز مایه عزت و اقتدار کشور شده است. حضور مقتدرانه‌ی حداکثری تا به امروز حماسه‌های بزرگی آفریده است. حضور آگاهانه در کنار حضور گسترده، حماسه را زیباتر ترسیم می‌کند که من و ما هرگز خود را از نوع انتخابمان محکوم می‌کنیم و شاهد شکوه روزافزون کشور در جهان می‌شویم. کشوری که با گذر از خم و پیچ‌های متعدد و پیش رو، با صلابت و قدرت به سمت هدف پیش می‌رود و شکست و سختی‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا