سیاستمقالات

چرا اسرائیل دیوانه‌وار دست به ترور می‌زند؟

خبیر کرج – اسماعیل کوثری – چرایی مسئله مهندسی ترورهای اخیر رژیم صهیونیستی علیه مقاومت و مورد هدف قراردادن فرماندهان و شخصیت‌های اصلی جبهه ما تقریبا مشخص است. از آنجایی که رژیم اشغالگر قدس در طول مدت جنگ طوفان‌الاقصی پس از ۱۵مهر با نیروهای مقاومت در فلسطین و مناطق دیگر مثل عراق، سوریه، یمن و لبنان ناکام مانده و هنوز نتوانسته اهداف خودش را در راستای اشغال غزه و نابودی حماس محقق سازد، موجب غضب و انتقاد شدید جامعه جهانی واقع شده است. در همین راستا اسرائیلی‌ها سعی دارند با هدف قراردادن شخصیت‌های برجسته حوزه مقاومت به‌نحوی از انحا ناکامی‌های خود را در غزه جبران کرده و در ضمن اعلام کنند که قدرت آنها بالاست و توان نظامی قابل توجهی دارند لذا تاکتیک را بر ترور و ضربه زدن به فرماندهان و شخصیت‌های برجسته حوزه محور مقاومت متمرکز کرده‌اند.

البته محور مقاومت نیز در قبال این اقدامات جنایتکارانه ساکت نبوده و ضرباتی را بر پیکره آنان وارد ساخته است. بعد از پاسخ سختی که اخیرا ایران بابت جنایت‌های رژیم صهیونیستی و ایادی تروریست‌ آن در منطقه اعمال کرد، این رژیم خواست با شهادت نیروها و مستشاران نظامی ایرانی چنین القا کند که مثلا کار ما را تلافی کرده است. در قبال جنایت جدید صهیونیست‌ها هم شکی نیست که جمهوری اسلامی پاسخ درخور و محکمی خواهد داد، اما در زمان و مکانی که خودش تعیین می‌کند. نظام جمهوری اسلامی نشان داده است از لحاظ قدرت نظامی و موشکی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و از این جهت توان پاسخگویی به اسرائیل را دارد و برد موشک‌های ایران می‌تواند مواضع آنان را هدف قرار دهد.

در اینجا شاید شبهه‌ای ایجاد شود و آن عبارت باشد از اینکه ترورهای اخیر و شهادت فرماندهان مهم جبهه مقاومت حکایت از ضعف نکات و امور امنیتی و اطلاعاتی ما دارد. در پاسخ به چنین القائاتی که از سوی رسانه‌های بیگانه دائماً مطرح می‌شود باید بگویم کافی است به وضعیت نگاه کرد تا دید دست بالای منطقه در ضربه‌زدن با چه گروه و جناحی است.

اگر کمک‌های آمریکا، انگلستان، فرانسه و آلمان نبود اسرائیل قطعاً نمی‌توانست خود را سرپا نگه دارد و در حال حاضر ادامه حیاتش را مدیون کمک این دولت‌هاست. همین مسئله به خوبی نمایانگر این است که جبهه مقاومت ضربات خود را وارد ساخته و کارش را به خوبی انجام می‌دهد.

کسی که درحال غرق‌شدن است، به هرچیز و هرکسی دست‌می‌اندازد و متوسل می‌شود تا خود را از این منجلاب و سختی نجات دهد یا بقیه را هم مثل خود مغروق سازد. امروزه رژیم اشغالگر صهیونیستی در چنین وضعیتی قرار دارد. اسرائیل درحال حاضر سعی دارد با گسترش جنگ بقیه کشورهای متحد و همسو با خودش را به منطقه بکشاند که یا او را نجات دهند یا آنان هم در این میدان خساراتی را متحمل شوند. اینکه با توجه به اتفاقات اخیر یمن و نوع اقدام مقاومت در دریای سرخ در قبال آمریکا و انگلستان و همچنین ناکامی اسرائیل در قبال محاصره غزه، آیا کار به جایی می‌رسد که کشورهای دیگر به‌خاطر اسرائیل در جنگ با مقاومت وارد خاورمیانه شوند یا خیر به درک و فهم آنان بستگی دارد و الا مقاومت توانایی پاسخگویی و مقابله با آنها را خواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا