سیاست

شکست مشترک آمریکا و اسرائیل در زورآزمایی اولیه با حماس

کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اهمیت وجود اسرائیل برای آمریکا، گفت: نیروهای که ارتباط مستقیمی با امنیت ملی آمریکا دارند پس از عملیات طوفان الاقصی به کمک اسرائیل آمدند.

به گزارش خبیر کرج حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با جهان نيوز، با اشاره به اینکه از همان روزهای نخست عملیات طوفان الاقصی یک نوع قطب بندی جدیدی علیه ملت فلسطین در جهان شکل گرفت، اظهارداشت: سفر رئیس جمهور و وزیرخارجه آمریکا و مقامات نظامی این کشور در کنار سفر شخصیت‌های بلندپایه اروپایی به سرزمین‌های اشغالی نشان از قطب بندی جدیدی در جهان علیه ملت‌های اسلامی است.

وی با بیان اینکه شکست مفتضحانه اسرائیل در همان روزهای نخست عملیات طوفان الاقصی باعث نگرانی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها شد، افزود: به در خواست نتانیاهو نیروهای دلتافورس آمریکا وارد اراضی اشغالی شدند. نیرهای دلتا فورس بالاترین نیروهای نظامی پناتگون است که ارتباط مستقیمی با امنیت ملی آمریکا دارند و با اجازه مسقیم رئیس‌جمهور آمریکا به ماموریت خارج از آمریکا اعزام می‌شوند.

کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به عملیات مشترک نیروهای آمریکایی و اسرائیلی علیه حماس، بیان کرد: در عملیاتی زمینی مشترک نیروهای اسرائیلی و آمریکایی که شب گذشته علیه غزه انجام شد، آمریکایی‌ها در این عملیات به صورت خط شکن عمل کردند. یعنی علاوه بر اسرائیل، نیروهای حماس به طور مستقیم با خود نیروهای نظامی آمریکا درگیر شدند.

وی در ادامه افزود: اما در همان ساعات اولیه بیش از 20 هزار نفر از رزمندگان فلسطینی که در حالت آماده باش بودند در برابر آن‌ها مقاومت کردند. این نوعی زورآزمایی اولیه از سوی آمریکا و اسرائیل بود که با شکست مواجه شد.

هانی‌زاده در پایان با بیان اینکه غرب و آمریکا تمام توان خود را برای حفظ رژیم صهیونیستی به کار گرفته‌اند، گفت: آمریکا به شدت در صدد حفظ رژیم صهیونیستی است و فروپاشی اسرائیل به معنای فروپاشی تدریجی آمریکا و غرب است.

مشارکت ۵ هزار نظامی آمریکایی در عملیات دیشب اسرائیلی‌ها
در همین باره منابع امنیتی خبر داده‌اند حدود ۵ هزار نظامی آمریکایی در عملیات شب گذشته اسرائیلی‌ها برای ورود زمینی به غزه مشارکت داشته‌اند.

برخی منابع مطلع به تسنیم گفتند که حمله شب گذشته ارتش اسرائیل به نوار غزه با مشارکت ۳ لشگر و چند تیپ انجام شده است.

در این حمله، ارتش اسرائیلی سعی کرد به موازات بمباران بسیار شدید و دیوانه‌وار، از چند منطقه از جمله البریج، بیت‌حانون و بیت‌لاهیا و همچنین شمال خان‌یونس، به صورت زمینی نیز وارد باریکه غزه شود. اسرائیل در تلاش است از طریق ورود از این مناطق، نوار غزه را به دو یا سه منطقه تقسیم کند و سپس با تصور قطع ارتباط میان نیروهای مقاومت فلسطین، با آنها وارد فاز بعدی جنگ شود

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا