استانفرهنگ

۱۹مرکز علمی‌کاربردی در استان البرز فعال است/ اشتغال ۶۵درصد از دانشجویان

گروه استان‌ها- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز با بیان اینکه ۱۹ مرکزی علمی و کاربردی در استان البرز فعال است گفت: ۶۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه را افراد شاغل تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبیر کرج پیمان دانش‌کار آراسته در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، درباره وضعیت دانشگاه‌های علمی و کاربردی فعال در استان البرز با بیان اینکه “10 مرکز علمی کاربردی در استان البرز فعال است” اظهار داشت: طبق قوانین جدید تمامی مراکز ما مربوط به بخش خصوصی و مراکز غیردولتی هستند.

وی با بیان اینکه “امسال باتوجه به شیوع بیماری کرونا نیم سال جدید از 14 شهریور آغاز شد” افزود: در حال حاضر 8هزار دانشجو در دانشگاه‌های علمی و کاربردی استان البرز در حال تحصیل هستند که بالغ بر 65 درصد آنها شاغل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز با اشاره به اینکه “پذیرش دانشجویان جدید سال 99 با تاخیر انجام شد” بیان کرد: پذیرش دانشجویان 20 مهر از طریق سازمان سنجش آغاز شد و کلاس‌های آنها از نیمه آبان‌ماه شروع می‌شود.

دانش‌کار آراسته با عنوان اینکه “تمامی دانشجویان ما در این مراکز بومی هستند” تصریح کرد: به غیر از حوزه کشاورزی در همه حوزه‌ها مراکز دانشگاهی علمی کاربردی در استان البرز دانشجو می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه “در 116 رشته در 160 کد رشته محل پذیرش دانشجو داریم” خاطرنشان کرد: ظرفیت سال 99 برای پذیرش در دانشگاه‌های علمی و کاربردی استان البرز دو هزار نفر بوده است .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز  با اشاره به وجود 12 مرکز نوآوری در استان البرز گفت: دانشجویان مستعد توسط استادان این مراکز به پارک‌های فناوری برای تبدیل شدن ایده به کار به بخش خصوصی معرفی می‌شوند.

دانش‌کار آراسته افزود: در حال حاضر هزار و 500 مدرس علمی مورد تایید وزارت علوم در دانشگاه‌های علمی و کاربردی استان در حال فعالیت‌ هستند و همچنین برای سال 99 فراخوان جذب مدرس داده شده که تا پایان سال جذب می‌شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا