سیاست

دولت و مجلس همدلانه در کنار هم تلاش می‌کنند

دولت و مجلس در کنار هم تلاش می‌کنند تا بتوانند فضای خدمت را در کشور حاکم کنند و با وجود اختلاف سلیقه یا تفاوت نظر در موضوعات مختلف در تعامل با هم تا به امروز موفق بوده اند.

خبیر کرج – محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 31 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، گفت: فرا رسیدن شهادت حضرت رقیه را به تمام ملت شریف ایران اسلامی تسلیت و تعزیت می‌گویم. همچنین روز صنعت دفاعی را گرامی می‌داریم. و به تمامی مجاهدان دانشمند و ایثارگر صنایع دفاعی که علم و عمر پر بار خود را صرف قوی کردن کشور و دفع توطئه‌های دشمنان و افزایش بازدارندگی کشور کرده‌اند خدا قوت می‌گویم و دست تمامی آن عزیزان را به گرمی می‌فشارم.

وی افزود: امروز به پشتوانه جوانان خود پیشرفته‌ترین و مجهز‌ترین سلاح‌های دفاعی ساخته می‌شود و در اختیار نیرو های مسلح قرار می‌گیرند. دشمنان ملت ایران امروز فهمیده‌اند که نمی‌توانند با تحریم و ترور و خرابکاری های صنعتی و تهاجم مستقیم به زیر ساخت‌های صنعت دفاعی جاسوسی و مانند آن‌ها مانع پیشرفت فزاینده صنایع دفاعی کشور شود و اراده استوار و ایمان جوانان شاغل در صنایع دفاعی با این اقدامات نه تنها تضعیف نخواهد شد بلکه هر روز قوی‌تر می‌شود یاد و خاطره هزار شهید وزارت دفاع و سه وزیر دفاع شهید، شهید چمران، شهید نامجو و شهید فکوری را گرامی می‌داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در پایان باید اشاره کنم که در هفته گذشته عده‌ای سعی کردند، نشان دهند که میان مجلس و دولت اختلاف و تقابل وجود دارد. همان طور که بارها گفته‌ام دولت و مجلس در کنار هم تلاش می‌کنند تا بتوانند فضای خدمت را در کشور حاکم کنند و با وجود اختلاف سلیقه یا تفاوت نظر در موضوعات مختلف در تعامل با هم تا به امروز موفق بوده اند افراد و رسانه‌هایی که به اختلاف افکنی و اختلاف اندازی بین دولت و مجلس دل خوش کرده‌اند، بدانند به اهداف خود نمی رسند.

نمی‌توانند از کاه کوه بسازند.

قالیباف در ادامه گفت: مردم عزیز بدانند که تفاوت نظر و سلیقه طبیعت کار است. و مهم این است که ما در مجلس و دوستان ما در دولت توانایی مدیریت این تفاوت‌ها را داریم و از آن برای پیشبرد بهتر امور استفاده خواهیم کرد. از همکاران عزیزم هم می‌خواهم که ضرورت همدلی برای حل مسائل مردم را مد نظر قرار دهند و هوشیارانه عمل کرده و جز برای پیگیری مشکلات مردم موضع‌گیری نکنند.

وی خاطرنشان کرد: حتما ریاست‌جمهوری و سایر دوستان در دولت هم این مهم را مورد توجه قرار می‌دهند. عده قلیلی که به دنبال کسب منافع شخصی و جناحی با اختلاف افکنی بین قوا هستند از اهداف خود پشیمان خواهند شد. دوستان ما در دولت توانایی مدیریت این تفاوت‌ها را داریم. حتما ریاست‌جمهوری این مهم را مورد توجه قرار می‌دهند و عده قلیلی نا امید خواهند شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا