سیاستفرهنگ

دشمن برای سال جدید تحصیلی برنامه خواهد داشت

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن برای سال جدید تحصیلی، برنامه خواهد داشت تاکید کرد: در این حوزه باید برنامه‌ریزی شود تا دانش‌آموزان، ابزار دشمنان نشوند.

خبیر کرج – سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز یکشنبه در ‌دومین کنگره معلمان انقلاب اسلامی که در اردوگاه شهیدباهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران برای تغییر سیمای جهان در ادامه رسالت انبیا پا به عرصه جهان گذاشت و ویژگی اصلی انقلاب ما آزادی انسان از بردگی طاغوت‌های مدرن است.

وی خاطرنشان کرد‌: تعلیم کتاب و تزکیه از رسالت پیامبران عظیم‌الشان است و انقلاب ما برای تحقق حق و ابطال باطل پا به عرصه وجود گذاشته است.

سرلشکر سلامی با اشاره به اهداف تمدن ساز انقلاب اسلامی و تلاش قدرت های استکباری برای مقابله با آن، افزود: آزادی، عدالت، کرامت انسانی، اخلاق، معنویت و حریت از اهداف انقلاب اسلامی است اما قلمرو این شعائر، میدان منفعت قدرت‌های جهانی را در بر می‌گیرد لذا همه شیاطین عالم در مقابل این انقلاب ایستاده‌اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جهان مستکبر که حیات خود را استمرار سلطه بر همه عالم می‌بیند، قادر به تحمل شعارهای انقلاب نیست، تصریح کرد: انقلاب ما سال‌ها برای این حقایق جنگیده و در طول ۴۵ سال، میدان‌های نفوذ انقلاب، میادین جنگ شده است. زیرا دشمنان ما نمی‌توانند تجلی نور خدا بر زمین ‌را تحمل کنند و این خاموش‌سازی نور الهی، سنت مستبکران است.

وی گفت: در این سال‌های جنگ، ضعف‌های مستبکران را شناسایی کردیم و مجهولات خود را به معلومات تبدیل کردیم و حجم قدرت واقعی دشمن را علی‌رغم فضای کاذبی که ایجاد کرده، تشخیص داده‌ایم و قوت‌ها و ضعف‌های دشمنان‌مان را ارزیابی کرده و توانسته‌ایم آن‌ها را شکست دهیم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه تعلیم، تزکیه، اخلاق، کرامت و… در قلب رسالت عظیم انقلاب اسلامی، عناصر اصلی هستند و آموزش و پرورش در قلب این میدان است، خاطرنشان کرد: شخصیت هر جامعه آن چیزی است که در قلب، ذهن، روح و جسم جامعه نهفته و معلمان، سازندگان اندیشه و شخصیت یک جامعه هستند. انبساط در علم و جسم از فضایلی است که خداوند برای پیامبران قائل است و این آموزش و پرورش است که روح و جسم دانش‌آموزان را می‌سازد.

وی با تاکید بر نقش مدارس در تعیین سرنوشت جوامع تصریح کرد: انسان‌هایی از مدارس فارغ التحصیل می‌شوند که زعامت عالم را در دست می‌گیرند و احیای یکی از این دانش آموزان، احیای تمام بشریت است و معلمان، یکی از منابع بزرگ الهام هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جنگ دشمن با ما بر سر جایگزینی منابع الهام است که معلم، مظهر فضائل یک جامعه و منابع این الهام است و شخصیت معلم در دانش‌آموز تکثیر می‌شود و معلم، پرورش‌دهنده روح و هویت‌آفرین و قله‌ای از فضیلت‌ها است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند با سرگرم کردن دانش‌آموزان در فضای مجازی، جایگزین‌های آشفته‌ساز برای ما بسازد، اظهار کرد: بحران هویت، بزرگترین آسیبی است که در جوامع غربی وجود دارد. زیرا انسان غربی بی‌هویت شده و ایمان، اخلاق و فضایل در تعلیم و تربیت غربی نقشی ندارد و آن‌ها متوجه شده‌اند باید در راستای اهداف هویت ساز و پرورش دهنده ایمان و اخلاق تلاش کنند زیرا مارپیچ نزولی غرب، ناشی از همین هرج و مرج و فروپاشی اخلاقی است.

وی افزود: جامعه در غرب، کارکرد خود را از دست داده و آن‌ها می‌خواهند این مسیر را استمرار دهند تا سرزمین ما را در چنین بحرانی فرو ببرند.

وی تصریح کرد: نیاز داریم در درون جوانان، قطب‌نمای اخلاقی ایجاد کنیم و معلم نیز قطب‌نمای خارجی است و وقتی این ۲ قطب‌نما هم‌جهت می‌شوند، شخصیت دانش‌آموز شکل می‌گیرد و شرط این کار این است که هم‌راستایی فرهنگی بین خانه، مدرسه و مسجد وجود داشته باشد. بنابراین نباید ارزش‌های متفاوت در این مکان‌ها باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شخصیت جوانان ما در خطر است و معصومیت شکل‌یافته جوانان ما را می‌خواهند بگیرند، لذا؛ نباید چنین اجازه‌ای دهیم و این کار مدرسه است. زیرا مدرسه فقط محلی برای آموزش دانش نیست و باید بر حفظ هویت فرهنگی، دینی و معرفتی جوانان ما کار کند چرا که الگوپذیری دانش‌آموزان از مدرسه و معلم، بسیار زیاد است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه معلمان، چراغ راه و منشا الهام ما هستند با تشریح ویژگی‌های معلم خوب اظهار کرد: معلم باید اشتیاق حضور در کلاس داشته باشد تا باعث شور و اشتیاق دانش‌آموز شود و باید از اتلاف وقت دانش‌آموز خودداری کند، شوخ‌طبع باشد و صمیمیت بین خود و دانش‌آموزان به وجود آورد، آموزش حل مساله داشته باشد و شجاعت بیان، گفت‌وگوی انتقادی، اعتماد به نفس در دانش‌آموزان ایجاد کند و باید بداند همه دانش‌آموزان شبیه هم نیستند و برای هر دانش‌آموز، نسخه‌ای جداگانه داشته باشد، صداقت و وفای به عهد داشته باشد و تحریک حس خلاقیت، ابتکار و شجاعت اخلاقی به دانش‌آموزان بیاموزد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که معلمان در قلب این جنگ نرم و مهم‌ترین عناصر این جنگ هستند، گفت: خیر در برابر شرّ، نیکی در برابر بدی و… وجود دارد لذا در جهان هیچ نقطه خنثی وجود ندارد و جدال جهانی بر سر تسخیر ذهن‌ها وجود دارد و هریک از معلمان، پایگاه راهبری در مقابل سیاست‌های دشمن است.

وی تاکید کرد: برنامه‌های دشمن، سلسله مراتب ندارد و هر کس در هر نقطه باید با تمامی راهبردهای دشمن بجنگد.

سردار سلامی با تشریح تفاوت جنگ نرم با سایر جنگ‌ها خاطرنشان کرد: در جنگ با ایجاد تلفات، انگیزه و شور پیدا می‌کنیم اما در میدان جنگ نرم با تلفات، همه امید خود را دست می‌دهیم.

وی با بیان این‌که دشمن برای سال جدید تحصیلی، برنامه خواهد داشت، تاکید کرد: در این حوزه باید برنامه‌ریزی شود تا دانش‌آموزان، ابزار دشمنان نشوند. زیرا آنان هیچ ابزار علم و پیشرفتی را شایسته ما نمی‌دانند و ضرورت دارد تا خانواده‌ها را مطلع کنیم و اجازه ندهیم مدل‌های ظاهری، قلب و چهره‌های جوانان ما را لکه‌دار کند یا افکار آنان ذهن‌های دانش‌آموزان ما را آلوده کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها به‌دنبال این هستند تا همه جوانان را به آمریکایی‌های غیرآمریکایی از غرب تا شرق عالم تبدیل کنند به‌طوری که همه جوانان عالم ۳ خصوصیت عقاید مشترک، در آن واحد اطلاعات یکسان و سبک زندگی یکسان داشته باشند.

وی در پایان تصریح کرد: قدرت تشخیص در جوانان باید ایجاد کرده و دشمنی که با کلمات ظاهرفریب مانند آزادی و… می‌آید را باید برای جوانان‌مان آگاه‌سازی کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا