سیاستفرهنگ

جشنواره امامت و مهدویت در استان البرز برگزار می شود

دون تردید گفتمان سازی امامت و مهدویت و انتظار، نیازمند بستری برای شناخت و شناساندن فرهنگ انتظار و امامت و مهدویت است

به گزارش خبیر کرج، دکتر محمد پورقربان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و استان البرز در خصوص برگزاری جشنواره امامت و مهدویت در استان البرز گفت: خداوند تبارک و تعالی با آفرینش خلقت، رسولانی را از تبار ابراهیم خلیل الله برای هدایت مخلوقات خود مبعوث به رسالت نموده است. به اراده الهی در آن حضرت، رسالت و امامت در هم تنیده شد و جایگاه امامت در طول جایگاه رسالت به عنوان امانت سنگین الهی به آن رسول گرامی عطا گردیده است. این عهد الهی از ابراهیم به اسماعیل و به محمد بن عبدالله صلوات الله علیه، خاتم پیامبران، رسیده است و به امر خداوند تبارک و تعالی در حجة الوداع با اعلام امامت علی بن ابیطالب علیه السلام و ۱۱ فرزند معصوم از فرزندان او توسط رسول الله صلوات الله علیه به اتمام و اکمال رسیده است و همه آن ائمه هدی ذخیره الهی و بقیه الله را مامور انجام کارهای ناتمام خود دانسته و به آمدنش بشارت داده است و بشریت را به انتظار او دعوت نموده است. بدون تردید گفتمان سازی امامت و مهدویت و انتظار، نیازمند بستری برای شناخت و شناساندن فرهنگ انتظار و امامت و مهدویت است و این مهم با بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی فرهنگی و هنری جامعه دست یافتنی خواهد شد. از این رو برگزاری جشنواره علمی فرهنگی و هنری امامت و مهدویت با محوریت مسابقه کتابخوانی صحیفه سجادیه در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و استان البرز قرار گرفته تا با الهام از رهنمودهای مقام معظم رهبری، اهداف گام دوم انقلاب، اقدامات کلان برنامه عملیاتی سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و اعتلای فکری نسل جوان و دانشگاهی مفاهیم ناب امامت و مهدویت با استفاده از ظرفیت مناسبت های ماه مبارک رجب و ماه مبارک شعبان و بهره‌مندی از قالب‌های هنرمندانه شانس ماندگاری بیشتری پیدا نمایند.

وی ادامه داد: این جشنواره در سطح دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و استان البرز با ایجاد دبیرخانه در سطح واحدهای تابعه و مرکز استان با استفاده از ظرفیت بالقوه و بالفعل در دانشگاه برگزار خواهد شد و شرکت در آن برای عموم آزاد می باشد.

 دکتر پورقربان در پایان افزود، این جشنواره با توجه به جدول زمان‌بندی مصوب از سیزدهم ماه رجب تا نیمه ماه شعبان سال جاری برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا