سیاست

اتمام حجت رهبر انقلاب در مورد حجاب و ۵ نکته

وقتی دشمن در فتنه کشف حجاب با تمام قوا وارد شده است، نمی توان آن را یک موضوع عادی دانست.

خبیر کرج : در دیدار اخیر مسئولین با مقام معظم رهبری، ایشان یک بار دیگر به موضوع مهم حجاب اشاره کردند و فرمودند: «در مسئله‌ی پوشش، خب بله، مسئله‌ی حجاب محدودیتِ شرعی و قانونی است؛ آنجا محدودیتِ دولتی نیست، قانونی است و شرعی است؛ کشف حجاب، حرام شرعی و حرام سیاسی است؛ هم حرام شرعی است، هم حرام سیاسی است. خیلی از کسانی که کشف حجاب می کنند نمی دانند این را؛ اگر بدانند که پشت این کاری که اینها دارند می کنند چه کسانی هستند، قطعاً نمی کنند؛ من می دانم. خیلی از اینها کسانی هستند که اهل دینند، اهل تضرعند، اهل ماه رمضانند، اهل گریه و دعایند، {منتها} توجه ندارند که چه کسی پشت این سیاست رفعِ حجاب و مبارزه‌ی با حجاب است. جاسوس های دشمن، دستگاه‌های جاسوسی دشمن، دنبال این قضیه هستند. اگر بدانند، حتماً نمی کنند».

در این زمینه چند نکته قابل بیان است:

یک: متأسفانه برخی افراد ضعیف النفس با مشاهده برخی هیاهوها و جو رسانه ای انتظار داشتند که جمهوری اسلامی در موضوع حجاب، عقب نشینی کند. اما رهبر انقلاب علاوه بر اینکه چند ماه پیش به لزوم رعایت حجاب و غیر قابل خدشه بودن آن تصریح کردند، یک بار دیگر نشان دادند که این موضوع جزو ارکان و به تعبیری ناموس جمهوری اسلامی محسوب می شود و قرار نیست که از آن کوتاه بیاییم.

دو: ایشان تصریح کرده اند که حجاب یک محدودیت دولتی نیست؛ بلکه شرعی و قانونی است. این یعنی اینکه اولاً از شریعت ما گرفته شده است. دوم اینکه قانون رسمی کشور است. با آمدن و رفتن دولت ها این قانون تغییر نخواهد کرد و این محدودیت، ارتباطی به دولت با گرایش چپ و راست ندارد. در نتیجه، همه دولت ها باید وظایف خود را در مورد حجاب انجام دهند. همچنین وقتی یک موضوع، قانونی شد، حتماً پای قوه قضائیه و نهادهایی مانند مجلس نیز به قضیه باز خواهد شد.

سه: در حرمت کشف حجاب بحثی نیست اما نکته جالب توجه این بود که ایشان از منظر سیاسی نیز آن را حرام دانسته اند. کسی که کشف حجاب می کند، چه بداند و چه نداند در حال انجام فعلی است که وجه سیاسی دارد. وقتی دشمن در فتنه کشف حجاب با تمام قوا وارد شده است، نمی توان آن را یک موضوع عادی دانست. در هر صورت، دشمنان ما از طریق همین موضوع حجاب در صدد براندازی بود که به فضل الهی ناکام ماندند.

چهار: بخش قابل توجهی از زنان و دختران جامعه ما از پشت پرده کشف حجاب خبر ندارند؛ وقتی هم خبر نداشته باشند، پایشان در بزنگاه ها خواهد لغزید. از طرفی، این لغزش هم برای خودشان، هم برای اطرافیانشان و در مقیاس وسیع تر برای کل جامعه هزینه خواهد داشت. از همین رو آگاهی سازی زنان و دختران از طریق رسانه هایی نظیر صدا و سیما و همچنین در نهادهایی مانند آموزش و پرورش و در دانشگاه های کشور ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

پنج: وقتی پای جاسوس های دشمن به میان آمد، یعنی موضوع کشف حجاب و مبارزه با حجاب، یک موضوع امنیتی هم محسوب می شود.

خلاصه اینکه این سخنان رهبر معظم انقلاب نشان می دهد که موضوع حجاب فقط یک موضوع فرهنگی نیست، بلکه موضوعی چند وجهی است. متأسفانه در مورد ابعاد سیاسی و امنیتی آن غفلت صورت گرفته است. این غفلت متأسفانه بعضاً حتی در برخی خواص هم دیده می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا